Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Muugal peeti Eesti transiidi "kriisikoosolekut"

{{1399900260000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Muugal kogunesid 14. mail Eesti tipp-poliitkud, majandusteadlased, analüütikud, julgeolekueksperdid ja ettevõtjad, kes arutasid transiidisektori murekohti muutunud julgeolekusituatsioonis.

TransEstonia konverentsi korraldaja Illimar Pauli sõnul on arengud Eesti transiidisektoris olnud murettekitavad juba mõnda aega, kuid tänaseks on keeruline olukord eskaleerunud kriisilähedasele tasemele.

"Transiidiäri sellisena, nagu seda teadsime ja tundsime, on lõppenud - peame koos riigi esindajate ja ettevõtjatega jõudma ühise arusaamiseni, kuidas siit edasi liikuda," märkis Paul.

Konverentsi kutsus kokku Eesti Logistikaklaster. Korraldajad toonitasid, et geograafilisest asukohast ja maailmamajandusest tulenevalt on Eesti logistikasektori olulisim võtmeklient, strateegiline koostööpartner ja transiididoonor Venemaa.

"Eesti logistika, majandus ja seeläbi riigieelarve tasakaal sõltuvad Venemaast kaugelt suuremal määral, kui seda endile ette kujutada soovitakse," kirjutasid korraldajad.

Mõned konverentsil osalenud pidasid aga "kriisikoosoleku" nimetust sobimatuks ja liialt pessimistlikuks.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: