Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uuring: iga kolmas Eesti naine kannatab perevägivalla all

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti avatud ühiskonna instituudis valminud uuringust selgus, et iga kolmas Eesti naine kannatab perevägivalla all.

"Uuringud näitavad, et 2000ndate alguses kannatas iga neljas naine perevägivalla alla, aga 2012. aasta uuringust, kus osales 1500 naist, iga kolmas naine," ütles uuringu üks korraldaja EAÜI sotsioloog Iris Pettai Eesti Päevalehele.

Pettai sõnul küsitleti tänavu 213 sotsiaaltöötajat ning kümne aastaga on olukord muutnud osalt halvamaks, sest näiteks paljud sotsiaaltöötajad ei pea end perevägivallale reageerimise eest vastutavaks ning peavad seda pigem naiste varjupaikade, psühholoogide, politsei, juristide või lastekaitsespetsialistide ülesandeks.

Uuring näitas, et kõigest 22 protsenti sotsiaaltöötajaid otsib vägivalla all kannatava naise murele aktiivselt lahendust, kuid enamasti ei peeta vajalikuks politseid teavitada - seda on teinud ainult 34 protsenti sotsiaaltöötajaid.

Pettai hinnangul oleks olukorra muutmiseks vaja nii sotsiaaltöötajate, prokuröride kui ka kohtunike süsteemset täiendusõpet ning perevägivalla seadust.

Eestis kannatab suhtevägivalla all sama palju naisi kui näiteks Bangladeshis (38%) ja Sahara-taguses Aafrikas (37%).

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: