Kaasava eelarve värvikamad projektid: linnapea klaasskulptuur ja Bocelli kontsert ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Sel nädalal lõppes Tartu linnas kaasava eelarve ideede kogumine. Konkursile esitati 92 projekti, millest kõige rohkem tehti ettepanekuid seoses Emajõe, Anne kanali ja mänguväljakutega. Värvikamatest ideedest soovitakse näiteks Raekoja platsile paigaldada linnapea klaasist skulptuur.

"Mulle hakkas silma see, et hästi palju ideid on seotud Anne kanali ja Emajõe korrastamise või parema kasutamisega. Samuti on hästi palju ideid seotud ka mänguväljakute ehitamisega. Peale selle pakuti veel igasuguseid spordi ja vaba aja veetmisega ideid," rääkis projektijuht Lilian Lukka ERRi raadiouudistele.

Sel aastal sai esitada ka ürituste ideid. "Ka neid ideid tuli päris palju - 12 neist 92-st ideest on ürituse korraldamiseks," märkis Lukka.

Valimisliitu Vabakund kuuluv linnavolinik Gea Kangilaski leiab, et kaasava eelarve ideed peegeldavad Tartu eluolu. "Tundub, et linnaelanikud tahavad väga linnakeskkonda muuta elanikele meeldivamaks ja sõbralikumaks. Et laste mänguväljakuid oleks rohkem - inimesed saavad näidata, kuhu nad neid tahavad, kus on nende järele vajadus," rääkis Kangilaski.

Lisaks igapäevaelu ja heaolu puudutavatele ettepanekutele pakuti välja ka värvikamaid projekte. Näiteks tehti ettepanek korraldada Andrea Bocelli kontsert, kus esineb Koit Toome. Samuti sooviti paigutada Raekoja platsile linnapea klaasist skulptuur, mille sees põleksid värvilised tuled.

Lukka sõnul ületavad mitmed projektid ka ette nähtud 140 000 euro piiri. "Osade puhul on kohe näha, et nad ei mahu selle eelarve raamidesse, aga nad on üsna värvikad ja kindlasti kaunistavad meie protsessi. Näiteks kasvõi tunnel uue ja vana kaubamaja vahele, rippsild Emajõele või Kivisilla taastamine, mida tuli isegi kaks korda. See on iseenesest tore mõte, aga tõenäoliselt ei jõua selle rahaga kuigipalju siin ära teha. Aga väga hea, et kõiki neid ikkagi esitati, sest siis on näha, et mis inimestele korda läheb," rääkis ta.

Järgmise etapina algavad tehtud ettepanekute üle avalikud arutelud. Gea Kangilaski ütleb, et sel aastal peavad ideede esitajad oma projekte põhjalikumalt kaitsma.

Lukka sõnul on praegu kaasava eelarve jaoks eraldatud 140 000 eurot, kuid tulevikus võib see summa ka kasvada.

 

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: