Peaminister: üle Eesti pole piisavalt teenuseid puuetega inimeste hoolduseks ({{commentsTotal}})

Juulis pöördus töötukassasse töövõime hindamiseks 585 inimest.
Juulis pöördus töötukassasse töövõime hindamiseks 585 inimest. Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivas tõdes valitsuse pressikonverentsil, et üle Eesti ei ole puuetega inimeste hoolduseks piisavalt teenuseid.

Rõivas ütles, et on sotsiaalministri ametis olles rääkinud sadade omastehoolduses olevate inimestega ning nende ühine mure on see, et mõnes kohalikus omavalitsuses on omastehoolduse teenused heal tasemel, aga mõnes ei ole selliseid teenuseid üldse või on juhuslikud. Mõnel pool käib ka hind üle jõu.

"Pole juhus, et panustame järgmise eelarveperioodi vahenditest arvestatava osa omastehoolduse teenustesse, et viia need järgmisele tasemele ja suunata kohalikud omavalitsused omavahel rohkem koostööd tegema," lisas ta.

Rõivas rääkis, et peredele teenuste pakkumisel tekib eestkostjatel või hooldajatel võimalus kaaluda ka näiteks tööle minemist. "Täna on meil olemas mitu meedet, mis omastehooldajaid tööle aitavad, aga kuni pole teenuseid, mida nende lähedastele pakkuda, on raske neid valikuid teha," tõdes ta.

Peaministri sõnul jätkatakse sotsiaalministeeriumis omastehoolduse ümarlaudadega ning töötatakse intensiivselt välja teenuste standardeid ja eesmärke. Sellega püütakse lähiaastatel jõuda uude, paremasse olukorda. 

Rõivas tõi ka välja, et sel aastal tõusis toimetulekutoetuste piir umbes viiendiku võrra ning sama soovitakse teha järgmistel aastatelgi. "Oleme kokku leppinud, et järgmisel aastal tõuseb toimetulekupiir lastega peredel, samuti umbes viiendiku võrra. Neid samme tuleb astuda ja ma olen nõus, et toimetulekupiir peab katma minimaalsed eluks vajalikud summad," rääkis peaminister.

Ta lisas, et omavalitsustes on toetuse määramisel väga erinev praktika ning neile on jäetud selles osas suur kaalutlusõigus, sest just kohalik sotsiaaltöötaja peab tunnetama, keda ja mil viisil aidata saab.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: