Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Töö- ja pereelu tasakaalustub tänu isade lapsehoolduspuhkusele jäämisele

Foto: Postimees/Scanpix

Juhid ja personalijuhid tajuvad järjest enam rollide muutust perekondades - enam isasid jääb lastega koju, perega seotud ülesanded jagunevad võrdsemalt vanemate vahel - ning see omakorda mõjutab positiivselt ka töö- ja pereelu tasakaalu saavutamist.

TNS Emori ja OÜ InCase uuringust selgub, et paindlikumad on töötajate suhtes just uuema põlvkonna juhid, kes peavad töö- ja pereelu tasakaalu iseenesestmõistetavaks, vahendasid ERRi raadiouudised.

Microsoft on valitud Eestis kahel korral kõige pere- ja töötajasõbralikumaks ettevõteks ja Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane on veendunud, et õnnelike inimeste töötulemused on paremad.

Heidi Solba Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumist tõi välja uuringus ilmnenud omapärase vastuolu: nimelt nentis enamik uuringus osalenud töötajatest, et nad tunnevad tööstressi, kuid sellele vaatamata jäid nad enda töö- ja pereelu tasakaaluga siiski rahule.

Rain Laane sõnul on tema vahel suisa mures oma töötajate pärast, kes teevad liiga palju tööd

Uuringus küsitletud ettevõtjad pidasid töötajate arendamisse ja heaolusse panustamisel märkimisväärseks takistuseks erisoodustusmaksu, mille alla kuuluvad kõik kaubad, teenused või rahaliselt hinnatavad kingitused, mida tööandja oma töötajale võimaldab.

May Liis Musting SEB personalikoolitus-divisjonist erisoodustusmaksu pangas eriti suureks takistuseks ei pea ja pigem hindavad töötajad tema sõnul paindlikkust.

Rain Laane Microsoftist arvab aga, et kõige suurem takistus paindliku töökeskkonna loomisel on juhi kahe kõrva vahel.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: