Narva-Jõesuu soovib kuurordimaksu kehtestamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Narva-Jõesuu taotleb juba mitmendat aastat valitsuselt kuurordimaksu lisamist kohalike maksude nimistusse, kuna välisturistid ei kirjuta end linna sisse.

Narva-Jõesuu avab nädala pärast ametliku suvehooaja. Suvitajaid ootab renoveeritud rannaala ja uus spaahotell, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Suvehooajal suureneb Narva-Jõesuu elanike arv enam kui viis korda, kui umbkaudu 3000 püsielanikule lisandub vähemalt 15 000 suvitajat.

Narva-Jõesuu põhituristiks on venemaalane. Nende jaoks ehitatakse üha uusi spaakomplekse, millest uusim nimega Noorus valmib augustis.

Lõpusirgele on jõudnud ka pea kolm miljonit eurot maksnud rannaala renoveerimisprojekt, mis hõlmab umbes kilomeetripikkust lõiku kaheksakilomeetrisest rannast: asfaltkate on peal, muru külvatud, lehtlad valmis ning valgustid, riietuskabiinid ja pingid paigaldatud.

Linnapea Iraida Tšubenko sõnul on Narva-Jõesuu suurim väljakutse seotud kuurordimaksuga, mille lisamist kohalike maksude nimistusse taotleb kuurortlinn valitsuselt juba mitmendat aastat.

"Meie jaoks on see eluküsimus. Tulubaas on niivõrd nigel, aga iga aastaga tuleb üha rohkem välismaalt inimesi, kes siin end millegipärast ei registreeri. Nende tulubaas laekub riiki, kuhu nad on sisse kirjutatud. Mis jääb meile? Ainult suhtlemisrõõm ja koristus. Kasutavad meie infrastruktuuri, aga midagi ei too," tõdes Tšubenko.

Ta märkis, et kuna Narva-Jõesuu on kuurortlinn, siis tööstusettevõtteid sinna ei teki ning ainus võimalus tulubaasi suurendamiseks ongi kuurordimaks.

Linna puhkehooaja ametlik avamine toimub 8. juunil.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: