Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastekaitsepäeval tunnustati lastele pühendunud inimesi

Õiguskantsler ja lasteombudsman Indrek Teder ütles tunnustusauhindu jagades, et laste arenguks toetava keskkonna loomine pole ainult lapsevanemate ja lastekaitsetöötajate ülesanne. Tema sõnul vastutavad kõik Eesti inimesed selle eest, kui lapsesõbralik ja hooliv on Eesti.

Tunnustamiseks seati üles üle saja kandidaadi, esile kerkisid mõned, kelle teod olid eriti silmapaistvad. Tegu, mida tunnustati auhinnaga "Lapse suur tegu" räägib Keeni põhikoolist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selle kooli teises klassis õpib poiss, keda vaevab progresseeruv haigus nii, et sügisest on tal raskusi käimisega. Poiss tuleb kooli koolibussiga ning bussilt on tassinud teda seljas koolimajja õpetaja Tiina Kukk.

Õpetaja sõnul oli poissi oli raske seljast maha saada, sest tema jalad ei kuulanud sõna. Abi pakkus kaheksandas klassis õppiv koolivend Jaagup, kes jäi sestpeale liikumispuudega koolivenda igapäevaselt aitama.

"Ta võtab riided ära ja siis ma viin ta üles. Kui ta vahepeal tahab näiteks kehalise tundi minna, siis toon ta alla," rääkis auhinna laureaat Jaagup Hinn.

Lastekirjanik, luuletaja ning ajakirja "Hea laps" peatoimetaja Leelo Tungal, kes pälvis elutöö auhinna, ütles, et lapsed on kaastundlikud ja Jaagup sai normaalsuse auhinna. "Ta võtab elu tervelt. Elutervelt tuleb võtta ka seda, et keegi on nõrgem sinust ja sa saad teda aidata."

Hoolivusest kõneldes ütles Leelo Tungal, et suur probleem on see, et vanematel on vähe aega - nii vaestel kui ka rikastel.

"Muutuste looja" tiitliga tunnustati traumaterapeut Maire Riisi pikaajalise töö eest leinas lastega perede jaoks. Lääne prefektuuri ennetusteenistuse vanem Liilia Mänd sai "Aasta teo" auhinna kogumiku "Ohutusraamat koolilapse vanematele" eest.

Aasta pere tiitel anti suurele ning ühtehoidvale perekond Mikule ning laste ja noorte lemmikuks osutus lastele lugemisteraapiaga abiks olnud lugemiskoer Susi ja tema perenaine Maarja Tali.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: