Padar lubas, et püüab otsetoetused taastada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Läinud reedel esines põllumajandusminister Ivari Padar Elvas põllumeeste keskliidu suurkogul ja lubas seal, et püüab leida raha põllumeestele otsetoetuste maksmise taastamiseks.

Niigi rahaliselt keerulises seisus olevale koalitsioonile tähendaks Padari lubadus kuni 20 miljoni euro suurust täiendavat rahavajadust. Kuid Padari sõnul oleks see arukalt kulutatud raha, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Koalitsioon selles küll kokkulepinud pole, ent Padar loodab raha juba uue aasta eelarvest saada. "Eelarvestrateegias seda sees pole, aga see strateegia on ajas paindlik," märkis Padar.

Eesti Põllumeeste keskliidu juhatuse esimees Kalev Kreegipuu ütles, et tegelikult ootavad põllumehed TOP-up´i taastamist pikisilmi, sest rahaliselt pole põllumeestel kerge ning ka eesolev Euroopa liidu toetuste muutus ei soosi Eesti põllumehi eriliselt.

"Meie kõige suurem mure on see, et siseriikliku toetuse saamine ei ole ka 2015. aastaks selge. Tegelikult Euroopa Liit võimaldab seda maksta ja lähinaabrid seda ka teevad," selgitas Kreegipuu.

Ivari Padar ütles, et tema kindel plaan on esitada uue aasta eelarveläbirääkimistel rahandusministrile ettepanek taastada TOP-up´i maksmine. Samas möönis Padar, et praegust riigi rahandusolukorda vaadates on raha leidmine keeruline.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: