Ligi Padarist ja otsetoetustest: hea mees, kes lubabki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles põllumajandusminister Ivari Padari otsetoetuste taastamise lubaduse kohta, et ei pea seda reaalseks.

"Eks selles seisnebki populaarsete ministrite eripära, et hea on mees, kes lubabki," ütles Ligi ERR-i uudisteportaalile kommentaariks.

"Pean kahjuks olema too teistsugune ja ütlema, et me kõik oleksime väga rikkad, kui asi oleks raha juurde küsimises," lisas ta.

"Tegelikult on suured lisakulud koalitsioonis kokku lepitud, nagu ka see, kust võtta neile kate. Teatavasti oleme tule all nii selle eest, et lisakulusid planeerime, kui iga katte eest, ja ainus, mida ei kritiseerita, on meeldivad lisakulud ise, näiteks lastetoetuste järsk tõus," rääkis Ligi.

Täpselt sama juhtuks Ligi sõnul põllumajandustoetustega, seda ei heidetaks ette ja sellest tuntaks rõõmu, küll aga rünnataks kulu kasvu ja mistahes katteallikat. "Ent teised suured toetused ei ole üheski kokkuleppes ega plaanis sees, on tegelik seis, ning kokkuleppe kohaselt neid ei arutatagi," sõnas minister.

"Enamgi, kolleegi väide, et eelarvestrateegia on paindlik asi, ei vasta tõele, tegelikult oodatakse ka Euroopa Komisjoni täna avaldatavates riigipõhistes soovitustes meilt jäiku kuupiiranguid, mis lubaks ka juba kokku lepitud kulutõuse. Euroopa on rahanduses õnneks täiesti teine koht kui ta oli 5 aasta eest ja see lubab tulevikus valusaid kärpeid vältida. Iseasi muidugi, kui põllumajandusminister ise mõne senise kulu enda eelarves maha tõmbab," lõpetas Ligi.

Põllumajandusminister Ivari Padar lubas reedel Elvas toimunud põllumeeste keskliidu suurkogul taastada põllumeeste otsetoetused. Padari sõnul loodab ta selleks vaja minevad 20 miljonit eurot leida uue aasta eelarvest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: