Tallinn tunnustas Kadaka põhikooli tunnetustoa uuenduslikkust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Erivajadustega lastele mõeldud Kadaka põhikool on lastevanemate, õpetajate, Tallinna linna ning Euroopa struktuurifondide abiga sisse seadnud tunnetustoa.

Tunnetustuba sai alguse viis aastat tagasi lapsevanemate ja õpetajate soovist õppekava täiendada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige esimesed asjad tunnetustoas olid värvilistest riideribadest tehtud kuivdušš ning kõiksugused muhupadjad ja kotikesed. Kõige selle eesmärk on arendada erivajadustega laste tajusid, mis on tavalistest teinekord väga erinevad.

Kadaka põhikooli direktor Alevtina Polištšuk tõdes, et kõige meeldivamad asjad on muidugi pallimeri ning mullitorud kui omamoodi valgus- ja nägemisstiimul, mis annavad lapsele võimaluse arendada nii oma püsivust kui ka valguse või erinevate värvide taju.

Kogu toa sisseseadmine läks maksma 30 000 euro ringis. Euroopa Liidu struktuurifondist saadu moodustas sellest vähem kui poole, 70% tasus Tallinna linn.

Samasuguseid tunnetustube on teisteski erivajadustega laste koolides ja lasteaedades, kuid Kadaka põhikooli oma peaks direktori sõnul olema Eestis kõige täiuslikum

Tallinna linn andis tunnetustoale ka aasta innovatsiooniteo tunnustuse.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: