Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Opositsioon loobus Viljandi linnapea umbusaldamisest

{{1401982431000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Viljandi linnapea Ando Kivibergi (IRL) umbusaldamiseks täna õhtul erakorraliselt kogunenud volikogu oli koos vaid loetud minutid, sest opositsioon võttis pärast oma esindaja Loit Kivistiku (RE) kõnet avalduse tagasi.

Viljandi linnapea ja volikogu aseesimehe Harri Juhani Aaltoneni umbusaldusavaldus tõi üldsuseni teemasid, millest varem ei teatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näiteks Viljandi folgi kaubamärkide puhul selgus, et need on siiani vabad ja et Kiviberg neid endale taotleb, oli üllatus ka pärimusmuusika keskuse nõukogu liikmeile. Nagu tagantjärgi on selgunud, tekkis olukord, kus üks ammune kohtuvaidlus võinuks need ohtu seada. Nüüd on Kiviberg lubanud, et kaubamärkide omanikuks saab keskus.

Lisaks kerkis esile palgateema. Linnapeaks olemise kõrval töötab Kiviberg Viljandi festivali kunstilise juhina ja sai seni oma töö eest ka tasu. 

Reformierakond loobus Kivibergi umbusaldamisest pärast seda, kui oli selge, et IRL-i koalitsioonipartner sotsiaaldemokraadid sellega kaasa ei tule.

"Viljandi linnapea Ando Kivibergi poolt eitatud probleemid on ta siiski teadvustanud. Ta on oma koalitsioonipartnerile sotsiaaldemokraatidele ja ka oma erakonna inimestele lubanud, et tema töössesuhtumine muutub," lausus Viljandi volikogu liige Loit Kivistik (Reformierakond).

Viljandi linnavolikogu esimees Randel Länts (SDE) tõdes samuti, et linna juhtimist tuleb parandada.

"Mõtleme meeskonnatöö ja infovahetuse parandamist ja ka seda, et teatud otsused ei jääks liiga kauaks linnapea lauale. Tegime ka ettepaneku loobuda pärimusmuusika keskusest Viljandi folgi korraldamise tasust," märkis Länts.

Kiviberg tõdes istungi lõppedes, et on selle nädala jooksul õppinud kõvasti rohkem, kui mõne oma eelneva eluaasta jooksul kokku. Linnapea tunnetab aga ka muud, mis umbusalduse esitamisega kaasnes.

"Kohalike suurettevõtjate võimuaeg linnas sai otsa. Mõneks ajaks. Kahtlemata on see nende jaoks väga ebameeldiv," lisas Kiviberg.

Talle heideti ette ka seda, nagu poleks linnapea tööajal ametnikele kättesaadav. Meeskonnatööd lubas linnapea parandada.

Toimetaja: Merili Nael, Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: