Uuring: üle 80 protsendi meditsiinitudengitest on valmis töötama välismaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Enam kui 80 protsenti meditsiinitudengitest on valmis töötama välismaal.
Enam kui 80 protsenti meditsiinitudengitest on valmis töötama välismaal. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

80,7% meditsiinitudengitest on huvitatud välismaal töötamisest ja ligi pooled töötavad õpingute kõrvalt.

Mais meditsiinitudengite hulgas läbiviidud tööandja maine uuring näitab, et kõige mainekamad tööandjad on meditsiinitudengite arvates Tartu Ülikooli kliinikum, Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Ida-Tallinna keskhaigla.

Tööandja poolt pakutavatest soodustustest peavad tudengid olulisemateks keskmisest kõrgemat palka ja paindlikku tööaega.

80.7% tudengitest on huvitatud töötamisest välismaal. 22.3% tudengitest oleks valmis välismaale tööle minema jäädavalt.

12.4% tudengitest oleks viibima välismaal kuni aasta, 25.1% vastanutest oleks valmis töötama välismaal 1-2 aastat ja 20.8% üle kolme aasta.

Välisriikide lõikes on tudengid kõige rohkem huvitatud töötamisest Soomes, Inglismaal, Rootsis ja Saksamaal.

"Meditsiinitudengite soov leida tööd välismaal on läbi aastate püsinud kõrgel tasemel. Noorte spetsialistide hoidmiseks Eestis peavad pingutusi tegema nii tervishoiuasutused kui ka riik tervikuna," rääkis uuringu läbi viinud firma Instar EBC konsultant Kersti Vannas.

Tema sõnul on võtmeküsimus noorte meditsiinispetsialistide hoidmine Eestis. Senisest suuremat tähelepanu tuleb pöörata noorte värbamisele, motivatsioonisüsteemide ning töökeskkonna tänapäevastamisele.

Uuringust selgus, et 49.8% meditsiinitudengitest töötab õpingute kõrvalt.

Instar EBC viis tööandja maine uuringu läbi mais Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, Tallinna Tervishoiu kõrgkooli ja Tartu Tervishoiu kõrgkooli tudengite hulgas. Uuringus osales 400 tudengit.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: