Tekstiiliettevõte Marat tootmine kolib Eestisse tagasi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ettevõtja Kristi Täht ostis ligi 90-aastase ajalooga Eesti tekstiiliettevõtte Marat äritegevuse ja sellega seotud varad ning toob esimese sammuna tootmise tagasi Eestisse.

Tehingu käigus võtab ostja üle kümne Marati esinduskaupluse rendilepingud, kõik töötajad, ettevõtte laoseisu ja omandab õigused Marati kaubamärkidele.

Uue omaniku Kristi Tähe sõnul on Marat väärika ning pika ajalooga Eesti ettevõte, mille toodang on tuntud nii Eestis kui ka kaugemal. Tema eesmärk on laiendada Marati müügivõrku koduturul ja alustada tööd eksportturgudega Venemaal ning Skandinaavias.

"Näiteks Venemaal on Marat siiani tuntud kaubamärk ning peame püüdma sellele turule tagasi saada. Marati tootmisüksuste sulgemise järel on enamus toodangut viimastel aastatel ostetud sisse välismaalt. Esimese sammuna toome Marati tootmise tagasi Eestisse," ütles Täht.

Marati endise omaniku Torfinn Losviki sõnul on tal müüjana hea meel, et ostjaks osutus Eesti ettevõtja.

"Meie jaoks oli sellest ärist lahkudes väga oluline, et ettevõte saaks inimeste kätte, kes teevad seda tööd südamega, tagavad seniste töökohtade säilimise ja tunnevad tootmist. Marati kaubamärk on väga pika ja võimsa ajalooga ja on oluline, et see saaks hästi hoitud," sõnas Losvik.

Tehingu tulemusena nimetatakse Marat AS ümber Patricia AS-iks, mis jätkab pesubrändi Patricia of Finland arendamisega. Kuna Täht ei ostnud juriidilist keha, vaid Marati kaubamärgi ja nime, siis aktsiaselts nimetatakse ümber, et Losvik saaks uue nime alt jätkata Patricia tootmist.

Trikotaažrõivaste müügiga tegelev tekstiiliettevõte Marat on hetkel esindatud Eesti seitsmes linnas kümne kauplusega ning pakub tööd 22 inimesele.

AS-i Marat käive ulatus möödunud aastal 2,5 miljoni euroni, millest müük koduturul moodustas circa 65% ning eksport circa 35%. Ostja omandas tehinguga täielikud õigused ka Marati neljale kaubamärgile.

Kristi Täht on Eesti ettevõtja ning tekstiiliettevõtte Katarina OÜ omanik, mis on alates 2008. aastast tegelenud looduslikest materjalidest lasteriiete ning erinevate kodutekstiilitoodete disainimise ja tootmisega.

Toimetaja: Anna-Liisa VillmannHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: