Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Noortetreenerid hakkavad palka saama riigi sihttoetuse abiga

Foto: Postimees/Scanpix

Alates järgmisest aastast on riigieelarvest planeeritud laste- ja noortetreeneritele töötasude maksmise toetusena 3,51 miljonit eurot.

Sihttoetuste süsteem aitab spordiklubidel maksta palka viienda ning kõrgema kutsetasemega treeneritele ja hoiab nii trennis osalemise tasud märkimisväärse tõusuta, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Eesti olümpiakomitee asepresident Toomas Tõnise selgitas, et kõik umbkaudu 1200 laste või noortega tegelevat treenerit, kes omavad viiendat, kuuendat või seitsmendat kutsetaset, saavad spordiklubide ja -koolide kaudu sihttoetust töötasu väljamaksmiseks.

Eesti maaülikooli spordiklubi juhataja Rait Rodi sõnul on igal juhul hea, kui sporti raha juurde tuleb, aga plaani kitsaskohana näeb ta seda, et noortetreenerite jõudmine viiendale kutsetasemele võtab aega.

"Lihtsalt ei ole treenereid ja ei ole ka näha, kust need treenerid peaksid tulema. Need on enamasti kooli kõrvalt selle alaga tegelenud endised tudengid, kes oleksid nõus alustama esimesest kategooriast ja vaikselt liikuma edasi, aga see kõik võtab aega. Vaadates spordis ringlevat raha, siis keskmine treeneri töötasu on 306 eurot kuus. See ei motiveeri ühtegi noort jääma selle aja juurde," tõdes Rodi.

Tartumaa spordiliidu tegevdirektor Lembit Toru leidis, et kuna uut süsteemi tutvustatakse spordiklubidele piisavalt vara, siis jõuavad madalamate kategooriate treenerid läbida järgmisteks tasemeteks vastavad koolitused.

"Ma arvan, et me oleme õigel teel. Kindlasti on paljudel treeneritel võimalus ja tahe seda kvalifikatsiooni tõsta. Nüüd on olemas otsene surve noortetreenerite palgatoetuse näol," lisas Toru.

Uuest aastast jõustuv toetuste süsteem peaks aga rõõmustama ka lapsevanemaid, sest toetuste maksmine hoiab ära trennimaksu tõusu, kinnitas olümpiakomitee asepresident Toomas Tõnise.

 

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: