Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Palo praamiostust loobumisest: mul ei ole kindlust, et neli uut laeva õigeks ajaks ehitatakse

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eile toetas valitsus majandusminister Urve Palo ettepanekut, mille järgi hakatakse saarte ja mandri vahelistele liinidele otsima operaatorit, kellel on laevad juba olemas. Palo põhjendas, et tal ei ole kindlustunnet, et uued laevad õigeks ajaks valmiksid.

Palo rääkis "Terevisioonile" antud telefoniintervjuus, et majandusministeerium kuulutab juuni jooksul hanke parvlaevade opereerija leidmiseks.

"Selle otsusega, mille oli eelmine valitsus eelmisel sügisel teinud, pidin ma minema muutuse teele, sest kaotatud on niivõrd palju aega ja täna puudub mul igasugune kindlustunne, et kui me täna läheksime praame ostma, siis 2016. aasta sügisel ka laevaliiklus mandri ja saarte vahel käiks," selgitas minister.

"Sellest kaalutlusest tulenevalt otsustasin minna opereerimise hankele, aga selle vahega, et kuulutame selle ruttu välja. See annab võimaluse siiski osaleda erinevatel pakkujatel. Sealhulgas otsustas Tallinna Sadam valitsuse ettepanekul, et üks pakkujatest saab olema tema. Olen Tallinna Sadama nõukoguga sellest ka rääkinud ja mul on nende nõusolek," lisas ta.

Palo sõnul teeb ka majandusministeerium ise aktiivset tööd ning kutsub võimalikke laevaehitajaid seda teenust pakkuma ja konkursil osalema.

"Mul ei ole kindlust, et 2016. aasta sügiseks neli uut parvlaeva ehitatakse. Ma saan tagasiside, kas see oleks võimalik või mitte, sügiseks, kui hange läbi saab. Aga kui see ei ole võimalik, siis on 2016. aasta sügisel suur segadus. Ja kui hakkame vahepeal vahehanget tegema, siis oleme aega kaotanud," rõhutas Palo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: