Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Are vallas tegutsevad nüüdsest vabatahtlikud pritsumehed

Foto: ERR

Vabatahtlikud päästjad remontisid Pärnumaal Are vallas 1978. aasta paakauto ja väljakutse peale on valmis põlengutele kohale sõitma tosin meest.

Oma valmisoleku demonstreerimiseks kutsusid vabatahtlikud pritsumehed külarahvast vaatama, kuidas nad vana kuuri enam-vähem korda on teinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täieliku töövõiduna sooviti muidugi näidata autot, mis suisa pulkadeks lahti võeti, millele kõiksugu varusosi muretseti ja neid ka ise valmistati ning mis nüüd kõigile katsumustele vastu paneb.

Esialgu osteti kõik vajalik valdavalt oma raha eest. 

Are vabatahtlike päästjate ülem Jaanus Välba kirjeldas, et raha tuli meestel oma taskust, mille siis hiljem päästeamet hüvitas ning sedasi komando käima pandigi. Bensiin peaks edaspidi tulema iga kvartali arvest, mis makstakse tagantjärgi.

Kuna kaks nõukogudeaegset tuletõrjeautot olid Are valla arvel, tuligi vaadata, mis nendega ette võtta. Üks neist müüdi maha ja see raha anti vabatahtlikele teise auto putitamiseks.

Lähim riiklik päästekomando asub vaid kümne kilomeetri kaugusel Pärnu-Jaagupis.

Are vallavanem Lauri Luur märkis samas, et ükski lääne tehnika maastikule ei lähe.

"Siin oli kevadel kulupõleng, mis õnneks saadi kiirelt kontrolli alla. Samas selline nii-öelda maastikuläbivusega auto tuleb igati kasuks sellisele piirkonnale. Lääne tehnika jääb pärast asfaldi lõppemist nii-öelda hätta," lausus Luur.

Nii vallavanem kui ka kohalike päästjate ülem tõdevad, et vabatahtlikkusel on oma roll ka puhtalt ühistegevuse mõttes. Ühine autoputitamine ja päästeöö liidavad ning on samas eeskujuks lastele. Just nemad tundsid ka täna kõige rohkem toimuva vastu huvi.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: