Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ingerisoomlased pidasid Paides laulu- ja tantsupidu

Paides kõlasid eile eesti- ja soomekeelsed laulud, sest 24. korda peeti ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidu. 

Kohale tulnud rahva rõõmuks astus üles 400 esinejat kümnest Eestis tegutsevast ingerlaste seltsist, aga ka külalised Soomest, Rootsist, Karjalast, Ingerimaalt ja Peterburist, vahendasid ERR-i teleuudised.

Ingerisoomlaste suurimale suvisele peole eelnes soomekeelne jumalateenistus Paide kultuurikeskuses, seejärel sammuti läbi linna Vallimäele, et alustada pidu selle rahvakillu jaoks püha lauluga.

Eesti Ingerisoomlaste Liidu esimees Anatoli Schultz ütles, et Eestis elavad ingerlased on üsna aktiivsed, mille tõenduseks on arvukad heatasemelised isetegevuskollektiivid.

"On väga tugevaid seltse, kus harrastatakse laulu ja tantsu, tehakse käsitööd ja uuritakse ajalugu. [---] Ja kui me praegu kaotame oma kvantiteeti, siis üritame seda tagasi teha kvaliteediga," rääkis Anatoli Schultz..

Viimase rahvaloenduse andmeil elab Eestis 7 500 ingerlast.

Järvamaa Ingerisoomlaste Seltsi esimees Herta Preema on kindel, et kõik ingerlased, kes pidid repressioonide tõttu Peterburi ümbrusse ja Leningradi oblasti lääneossa jäävalt ajalooliselt Ingerimaalt lahkuma, peavad nüüd Eestit oma teiseks koduks.

"Meie oleme siin teinud oma elutöö, meie oleme siin saanud oma hariduse. Ja kuna me ei saa ju oma sünnimaale nüüd ilma viisadeta, siis me saame seal käia väga-väga harva. Aga Eestimaa on tõeline meie teine kodumaa," rääkis Herta Preema.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: