Kooseluseaduse pooldajad kogusid ligi 2700 toetusallkirja

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Aktsiooni eestvedajad andsid riigikogule täna allkirjad üle. Autor/allikas: ERR

Riigikogule edastati täna ligi 2700 inimese pöördumine kooseluseaduse toetuseks, mis koguti kodanikuliikumise "Aitäh, aga minu traditsiooniline perekond ei vaja kaitset" lehel Facebookis ja otsekontaktide kaudu.

“Me soovime, et kõigil peredel oleks võimalus oma eraelu mõistlikult korraldada. Soovime, et samasoolised paarid saaksid seadustada oma kooselu ning laste olemasolu korral kasvatada oma lapsi kindla teadmisega, et nad on riigis teistega võrdsed kodanikud. Soovime, et kõigil Eesti inimestel oleksid võrdsed õigused ja võimalused,” seisab pöördumises.

Sellele on teiste seas alla kirjutanud professorid Rein Raud, Katrin Nyman-Metcalf ja Rainer Kattel, kirjanik Aino Pervik, modell Carmen Kass, meediategelane Anu Saagim, muusikud Vaiko Eplik, Iiris Vesik ja Karl-Erik Taukar, muusik ja kirjanik Mihkel Raud, kirjanik Andrus Kivirähk, näitlejad Juhan Ulfsak, Ivo Uukivi, Mari-Liis Lill, Evelin ja Priit Võigemast, kunstiteadlane Eha Komissarov, kunstnik Jaan Elken ning paljud teised.

“Kooseluseadust on vaja nii vabaabielus olevatele erisoolistele paaridele kui ka samasoolistele paaridele,” seisab pöördumise tekstis, mis tunnustab eelnõu algatajate südikust. “Eesti vajab kooseluseadust. Eesti on kooseluseaduseks valmis. Juba 2012. aastal läbi viidud uuringu kohaselt on Eestis sellise seaduse pooldajaid vastastest rohkem,” on kirjas pöördumises.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: