Taluõuest leiti metsavenna säilmed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tori vallas Jõesuu külas kaevasid ajaloohuvilised taluõuest välja metsavenna säilmed, kelleks on väidetavalt tulevahetuses hukkunud 21-aastane Peeter.

Jõeääre talu Tori vallas kuulub Tallinnas elavale Olmer Õigusele. Seda, et aeda on keegi metsavend maetud, teadis ta juba lapsena, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui ETV uudistes näidati, kuidas sealsamas Tori vallas Randivälja külas kaevati lahti sõjahaud kuue Saksa sõduri säilmetega, võttis kinnistuomanik ühendust ammuse tuttava Erki Nurgaga, kes sealgi kohal oli.

Samad mehed, kes ka Randiväljal kaevasid, tulid Jõesuu külla kohale. Kuigi ilm tööd ei soosinud, kaevati kohe õigest kohast ja metsavenna säilmed leiti üles.

"Vanaonu oli ise metsavendade jõugu liige ja siis ta jommis peaga rääkis, et siia on maetud noor mees, kes jõukudevahelises lahingus sai pihta. Kuna tollal olid karmid ajad – ei juletud viia arsti juurde ja rohtu ei saanud –, siis siin ta ka suri ja siia ta ka maeti," kirjeldas Jõeääre kinnistu omanik Olmer Õigus.

Õigus mäletab ammustest juttudest, et metsavenna eest oli määratud pearaha ning tema lähisugulane tõigi julgeolekutöötajad kohale. Pärast maetu isiku tuvastamist saanud mees oma raha, surnukeha aga jäetud sinnapaika.

"Eesnimi oli tal väidetavalt Peeter. Ta oli 21-aastane, kui see asi juhtus, ja see oli kohe peale sõda," lisas kinnistuomanik.

Sõjaajaloo huviline Erki Nurk on mitmeid sõjahaudu lahti kaevanud. See on siiski eriline: kui muidu on avastatud sõdurite säilmeid, siis esmakordselt oli tegu metsavennaga.

Peetri-nimelise metsvenna säilmed lähevad tuvastamisele. 

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: