Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kavatseb Jaapaniga sõlmida teaduskoostöö lepingu

{{1403591300000 | amCalendar}}
Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski osaleb sel nädalal Jaapanis Tokios majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) riikide haridusministrite mitteametlikul kohtumisel ning arutab Jaapani kolleegiga teaduskoostöö lepingu sõlmimist.

Ossinovski arutab Jaapani haridus-, kultuuri-, spordi-, teadus- ja tehnoloogiaministriga teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu sõlmimist ning keele- ja kultuurivahetusprogrammide edendamist.

Ossinovski kohtus täna Jaapani teaduse edendamise ühingu presidendi Yuichiro Anzaiga, kellega tõdeti, et riikidevaheliseks teaduskoostööks on loodud head tingimused juba 2002. aastal Eesti Teadusagentuuri (tollase Eesti Teadusfondi) ning Jaapani teaduse edendamise ühingu vahel sõlmitud leppega, mis lubab Eesti järeldoktoritel taotleda stipendiume Jaapanisse lihtsamalt.

Praegu on siinsetel järeldoktoritel võimalik taotleda stipendium teadustöö läbiviimiseks Jaapanis 12–24 kuuks.

Ossinovski sõnul on Euroopa Liit käivitanud või käivitamas mitmeid algatusi, mis annaks Jaapani tudengitele võimaluse pikemaajaliselt Euroopa teadusasutustes praktiseerida.

Eesti ja Jaapani teadusorganisatsioonid ning teadlased teevad koostööd muuhulgas nii 2009. aastal sõlmitud Euroopa Liidu-Jaapani teadus- ja tehnoloogiaalase koostöölepingu kui ka Euroopa Liidu seitsmenda raamprogrammi projektide raames.

Ossinovsi kohtub ka Jaapani rahvusvahelise noortevahetuse keskuse presidendiga.

OECD haridusministrite kohtumisel esitletakse õpetajauuringu TALIS 2013 tulemusi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: