Tiit Land: ülikool peab panema teaduse eesmärke teenima ({{commentsTotal}})

Tiit Land.
Tiit Land. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna ülikool on Tartu ülikooliga võrreldes läbi viimas veelgi suuremaid ümberkorraldusi, jättes 23 osakonnast järele viis.

"Meil on suur arv instituute ja kava on neid liita. Seda mitte vanade klassikaliste teaduskondade, vaid pigem nö probleemvaldkondade järgi," rääkis rektor Tiit Land intervjuus Vikerraadiole.

Land selgitas, et eesmärk on tegevuste fokusseerimine ja selle baasilt uute õppekavade tegemine. "Näiteks üks uus õppekava kannab nime õpimängud. Seal tulevad kokku kommunikatsioon, meedia, kunstid. Seal luuakse tõsimänge, mitte lastemänge. Need on õpimängud, et aidata luua koolides uusi õppevahendeid."

Kokku on Tallinna ülikoolil plaanis luua viis suuremat instituuti. Nende nimed pole veel selgunud, kuid need kätkevad haridusuuendusi, tervet ja säästvat eluviis, digimeediat ja -kultuuri, kultuurikompetentsi ning avatud ühiskonnakorraldust ja valitsemist.

Landi sõnul tuleb luua erialad, mida tudengid tahaksid ka aastate pärast õppida. Konkreetset lõppkuupäeva, mil kõik instituudid ühinenud peaksid olema, praeguseks paika pandud pole. Eesmärk on jõuda selleni järgmise aasta septembrist.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: