Pärnus avati hoiukodu sügava puudega lastele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR
Pärnus avatud sügava puudega laste hoiukodus on neli kohta ja pakub kuni juuli lõpuni hoiuteenust nädalavahetustel, augustist alates aga juba iga päev.

Hoiukodu tegutseb Pärnu toimetulekukooli ruumides ning teenust pakub MTÜ Eliise Puhkusepesa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

MTÜ loodi innustatuna Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi kampaaniast "Unistuste puhkus". Sellega vähendatakse raske ja sügava puudega lapse vanema või hooldaja koormust, kes päevi, nädalaid ja aastaid on olnud seotud lapse eest hoolitsemisega. Vaba päev on siiani olnud neile vaid unistus.

"Rasmus on 6-aastane ja ta pole mitte kunagi kodust eemal viibinud," ütles lapsevanem Kaidi Truus, kes on kõik päevad ja ööd olnud lapsega.

"Ma pean siinkohal tänusõnad ütlema Pärnu omavalitsusele, kes toetab meid lapsehoiuteenuse tundidega, et me saaksime abikaasaga mõlemad tööl käia," lisas ta.

Hoiukodu käivitanud Margit Krjukov tõdes, et lihtne see ei olnud.

"Minu puhul oli raskus selles, et ma ise kasvatan ju sügava puudega last, kelle nimi on Eliise ja keda juba kõik tunnevad. See oli mu unistus, mis sai teoks. Ma loodan, et see saab Pärnu ja Pärnumaa lapsevanematele unistuste puhkuseks," selgitas Krjukov.

Tema sõnul on kõik juuli nädalavahetused täis broneeritud ning nüüd oodatakse juba avaldusi augustiks.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on puudega laste vanemaid toetanud juba aastaid.

"Eelmisel aastal oli meie põhikampaania lapsehoiuteenuse toetamine sügava ja raske puudega lastele. Sel aastal toetame hoiukodude loomist. Oleme hoiukodu avanud juba Tartus, täna avasime Pärnus, järgmine tuleb Jõhvis ja neljandas kvartalis Võrus," rääkis lastefondi juhatuse liige Sandra Liiv.

Pärnu hoiukodu lahtiolekuaegadest ja muust vajalikust saab infot Eliise Puhkusepesa kodulehelt.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: