Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Huvi keskkonnaameti looduskaitsja kursuste vastu püsib suur

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix
Kooliõpilased, kellel tõsine huvi looduse vastu, õpivad Lahemaal, Matsalus, Vilsandil ja Karulas looduskaitse aluseid. Keskkonnaamet korraldab noore looduskaitsja kursuseid juba üle kümne aasta ja huvi nende vastu on suur.

Looduse kaitsmiseks tuleb seda tunda ja tutvumine Eesti loodusega on üks osa noore looduskaitsja kursusest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti üks tuntumaid sooteadlasi Edgar Karofeld viib ühe grupi noori looduskaitsjaid uurima Viru raba. Raba on kummaline kooslus.

"Ühel pool on muinasjutud, sookollid ja muu, aga siin on ka muud huvitavat, mida mineraalmaal või metsas ei leia. Üks on mänd. Sõitsime mööda suurtest mändidest, millest on raske ümbert kinni võtta, aga siin on mõnes kohas sellised, mis soopinnast vaevu kõrgemale ulatuvad," kirjeldas Karofeld.

Noore looduskaitsja kursuse juurde käib ka ellujäämiskursus. Viru rabas seda ei korraldata, aga nõuandeid, et end rabamaastikul hästi tunda, kuuleb ikka.

Tänapäeval on looduskaitse võimalik ka ilma välitöödeta ehk kontoris ja interneti kaudu. Noored looduskaitsjad loodavad siiski, et looduse uurimine käib ka tulevikus looduses, mitte ainult laborilaua taga.

"Mina arvan siiski, et oleme looduses ja uurime loodust ikkagi väljas," ütles Kuusalu keskkooli õpilane Annabel Kruusakivi, kes on sellel kursusel juba teist korda.

Kiltsi põhikooli õpilane Minna Joor osaleb kursusel aga suisa neljandat korda. Looduse ja kultuuripärandi kaitse käivad tema sõnul kokku.

"Muidugi käivad kokku. Meil on Hundikangrutel kavas kiviaia ladumine. Eelnevatel aastatel oleme korrastanud vanu aedu," ütles ta.

Noore looduskaitsja kursusi hakati Eestis korraldama maailma vanima rahvuspargi, Yellowstone'i rahvuspardi eeskujul kümne aasta eest. Lahemaalt on need jõudnud ka Matsallu, Vilsandile ja Karulasse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: