Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uued 3D-skannerid laiendavad Tartu ülikooli teadlaste võimalusi  

Tartu ülikooli haridus-uuenduskeskusesse hangitud 3D-skannerid võimaldavad teha inimesest nii head ruumilist pilti, mida saab ka ruumiliselt välja trükkida. Professor Margus Pedaste sõnul aitaksid just 3D-pildid tulevikus näiteks matemaatika riigieksameid paremini teha.

Kui vaadata sel kevadel matemaatika riigieksami või põhikooli lõpueksamil saavutatud tulemusi ja näha poleemikat, mis selle ümber kõik keeb, siis üks keerulisemaid ülesandeid õpilastele on kolmemõõtmeliste objektidega probleemülesanded. 3D-maailm, kas arvutis või reaalses elus, on see, mis aitaks meil paremini aru saada igapäeva elulistest probleemidest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tehnoloogiahariduse vanemteadur Leo Siiman selgitas, et digitaalse faili loomisel laser peegeldab tagasi laseri sisse ja tekibki 3D-fail.

Kui on skaneeritud, siis saab inimesi ka 3D-printeriga välja printida. On võimalik üle maailma levitada kujusid, mida meil muidu ei oleks.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: