Riigikogu võttis "10 miljoni e-eestlase" projekti jaoks vajaliku eelnõu menetlusse ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Riigikogu otsustas täna võtta menetlusse isikut tõendavate dokumentide seaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis võimaldaks teoks teha nn "10 miljoni e-eestlase" idee, mille eesmärgiks on anda väljaspool Eestit elavatele teiste riikide kodanikele digi-ID-kiip.

Eelnõu pooldajate sõnul aitab e-residendi digi-ID loomine kaasa välisriikides elavate välismaalaste kaasamisele Eesti majanduse, teaduse ja hariduse ning IT-keskkonna arendamisse, muutes Eesti maailmas unikaalse lahenduse pakkujana atraktiivseks majandus-, teadus- ja hariduskeskkonnaks.

Eelnõuga täiendatakse isikut tõendavate dokumentide seadust osas, mis reguleerib isikule, kes ei ole Eesti kodanik ega Eesti välismaalasest elanik, digitaalse isikutunnistuse väljaandmist.

Riigikogus märgiti, et õigusselguse huvides on otstarbekas täiendada seadust ning kehtestada regulatsioon e-residendile digitaalse isikutunnistuse väljaandmiseks, selle kasutamise õiguspärasuse üle järelevalve teostamiseks, kehtivuse peatamiseks ja kehtetuks tunnistamiseks. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

"10 miljoni e-eestlase" projekt võitis juuni alguses ka Eesti Arengufondi esimese arenguidee konkursi. Arenguidee konkursi võitjaid on ootamas aastane stipendium suurusega 2000 eurot kuus ning nad on oodatud töötama Arengufondi büroos Tallinnas, et sealsete inimeste ja võimaluste toel oma arenguidee ellu viia.

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: