Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ornitoloogid valisid tuleva aasta linnuks viu

Eesti Ornitoloogiaühing otsustas möödunud nädalavahetusel toimunud suvepäevadel, et aasta lind 2015 tiitlit hakkab kandma viu.  

Ühing märkis, et kuigi kullilisi, kelle hulka kuuluvad ka viud, võib tihti näha puudel, postidel ja heinapallidel istumas ja taevas keerlemas, ei tea paljud, miks nad seda teevad ja millised neist on viud. Tuleval viuaastal lubatakse vastuseid nii neile kui ka paljudele teistele küsimustele.

Lisaks sellele pööratakse tuleval viuaastal erilist tähelepanu viude eluviisi tutvustamisele ja nende eristamisele nii üksteisest kui ka teistest röövlindudest.

Eestis võib kohata kolme liiki viusid, kellest arvukaim ja seetõttu ka üks tuntumaid kullilisi on hiireviu. Põneva ja varjatud eluviisiga herliaseviu ning talvituv karvasjalg-viu on välimuselt väga sarnased, kuid eluviisidelt küllaltki erinevad linnuliigid.

Eesti Ornitoloogiaühing valib aasta lindu alates 1995. aastast ning viud on järjekorras kahekümne esimesed.

Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eestis elavat linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimise ja kaitse tegevustesse.

Käesoleva aasta lind on jäälind.

Toimetaja: Kai Kreos

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: