Sulling kutsub ettevõtjaid kasutama Eesti aukonsulite võrgustikku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anne Sulling.
Anne Sulling. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ütles Eesti aukonsulite VII konverentsil, et ettevõtjad peaksid Eesti tugevat auskonsulite võrgustikku julgemalt ära kasutama.

Välisministeeriumi eelmisel aastal läbi viidud uuring näitas, et vaid iga seitsmes Eesti aukonsul saab rohkem kui ühe majandussuhete-teemalise päringu kvartalis. Veerand Eesti aukonsulitest pole kunagi saanud ärialaseid päringuid või koostöösoove Eesti ettevõtetelt.

"Me peame mõtlema sellele, kuidas parandada ettevõtete, riigi ja aukonsulite koostööd ettevõtluse edendamiseks. Paljud konsulitest on ise aktiivsed ettevõtluse arendajad, omades laia kontaktide võrgustikku, põhjalikke teadmisi kohalikust ärikeskkonnast ja pikka kogemust ettevõtete aitamisel sisenemaks sihtriigi turule," rääkis Sulling.

Ministri sõnul peab tõstma Eesti ettevõtete teadlikkust aukonsulite toe kasutamise võimalusest. Kõigil Eesti ettevõtjatel, kes soovivad oma tooteid või teenuseid pakkuda uutele välisturgudele, tasub pöörduda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poole, kes omakorda saab ühendust võtta sihtriigi auskonsuliga.

Aukonsul kaitseb sihtriigis Eesti ja tema kodanike huve ning arendab kahe riigi vahelisi suhteid majandus-, kultuuri-, haridus- ning teistes olulistes valdkondades. Eestil on 186 aukonsulit 82 riigis.

Eesti aukonsulite VII konverents kestab 2.-4. juulini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: