Võrumaal võtsid praktilise laskmise võistlusel mõõtu maailma tipud ({{commentsTotal}})

Foto: ERR
Võrumaal Nursipalus lõppes täna esinduslik rahvusvaheline praktilise laskmise võistlus Estonian Open Riffle.

Tegu oli kõrgetasemelise võistlusega, kus pooled osalejad olid välisriikidest ning kohale tulid ka maailma tipud. Eesti meistriteks tulid Meelis Unt ja Madis Reier, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sõjaolukorras tekivad tulekontaktid ikka planeerimatult ja seetõttu peab hea võitleja suutma relva kasutada igast asendist.

Erinevalt tavapärasest märgilaskmisest tiirus tegeleb taktikaline ja praktiline laskmine ootamatute olukordadega, kus pole aega rahulikult sättida ning pikalt sihtida. Sestap tuleb tegutseda kiirelt, aga samas ka täpselt ja ohutult.

Eriilmelisi radu oli üles sätitud 18 ning neil võistles 150 laskurit 13 riigist.

"Minu arvates on Estonian Open Riffle aastatega arenenud ja on praeguseks kõige kõrgema tasemega võistlus Euroopas," ütles Soomest võistlema tulnud Hannu Uronen.

Nii saaks Võrumaal vabalt korraldada ka Euroopa või maailmameistrivõistlusi, mis tooks siia korraga sadu võistlejaid üle maailma. "Selleks oleks lasketiire või laskepaiku vaja kohendada ning Võru lähistel võiks olla rohkem puhkekohti," ütles korraldaja abi Allar Eesmaa.

Kaitsejõudude spordiklubi, mis võistlust korraldab, on otsapidi taktikalise ja praktilise laskmise oskust toonud ka meie kaitseväkke ning järjest rohkem lisandub seda tüüpi harjutusi ka ajateenijate väljaõppesse.

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: