Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riik eraldas noorte kuritegevuse ennetamiseks 300 000 eurot

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Justiitsministeerium toetab kokku 300 000 euroga kaheksat algatust, millega ennetatakse noorte kuritegevust.

Toetusega luuakse mitmes piirkonnas üle Eesti spetsialistidest ja kohalikest elanikest koosnevad võrgustikud, pakutakse koolitusi ja suhtlustreeninguid ning arendatakse juba toimivaid metoodikaid.

Toetuse saanud kaheksa algatust valiti välja 37 taotluse hulgast, ütles justiitsminsiteeriumi pressiesindaja Katrin Lunt ERR-i uudisteportaalile.

"Näiteks keskendutakse Lõuna-Eestis sellele, et lapsed suudaksid mõelda oma tegevustele ja tagajärgedele – seetõttu hakatakse Tartu-, Põlva ja Võrumaal arendama laste kognitiivseid oskusi, emotsionaalset eneseväljendamist ja empaatiavõimet," märkis Lunt.

Nii on näiteks Tartu Tähe Noorteklubi üks eesmärke pakkuda sajale noorele töömaleva võimalust ning uurida seejärel, milline on tegevuse mõju noore arengule.

Nõmme linnaosavalitsus võtab kasutusele „Ühise mure“ meetodi, mis sobib varjatud kiusamisjuhtumite lahendamiseks ning SA Turvaline Saaremaa hakkab pakkuma tegevusi, mis muuhulgas õpetavad lastele agressiivsete olukordadega toimetulekut ja annavad emadele-isadele teadmisi olemaks hea lapsevanem.

Häid näiteid leiab ka Imavere vallavalitsuse, Rapla maavalitsuse, Rõuge Avatud Noortekeskuse ja MTÜ Hiiumaa Lastekaitse Ühingu algatustest.

Tegevusi rahastati Euroopa majanduspiirkonna toetuste programmi „Riskilapsed ja -noored“ taotlusvoorust „Kogukondlikud kuriteoennetuslikud algatused“.
Programmiga tegelevad haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium ja sotsiaalministeerium ning rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: