Turistide arvu kasv peaks jätkuma ka tulevikus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1405069500000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Eestimaa majutuskohtades peatus maikuus umbes 11 000 külastajat rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Oluliselt on suurenenud turistide arv Aasiast, kuid vähenenud Venemaalt. Samas on just Venemaa ja teiste lähisriikide turistide arv Eesti jaoks väga oluline.


Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juht Verni Loodmaa kinnitas ERR-i raadiouudistele antud intervjuus, et numbritega võib suures plaanis rahule jääda. Tema hinnangul peaks mõõdukas kasvutendents jätkuma ka tulevikus.

„Maailma turismiorganisatsioon prognoosib meie regiooni riikidele keskmiselt kuni 2,5-protsendilist turistide kasvu aastas ja maikuu tulemus on sellele kinnituseks,“ lisas Loodmaa.

Lisaks usub ta, et turistide arvu peaks suurendama juulis toimuvad ohtrad üritused.

Turistide arv on märgatavalt suurenenud Aasiast, kuid vähenenud Venemaalt. Loodmaa nentis, et loodetavasti on vene turistide arvu vähenemine ajutine, sest nii nende kui teiste naaberriikide turistide hulk on meie majandusele väga oluline.

Aina enam on suurenenud ka majandusettevõtete arv. Loodmaa sõnul on need pigem kodumajutused ning väiksemad majutuskohad. Kindlat põhjust tema sõnul sellel pole – ilmselt proovivad inimesed lihtsalt õnne.

„See tendents ei ole mitte ainult Eestile omane, vaid järjest rohkem toimub seda ka mujal riikides. Tervikuna samas on täituvused olnud mõistlikud, mis võimaldavad kõikidel hotellipidajatel siiski oma tegevust jätkusuutlikult edasi pidada,“ ütles Loodmaa.

 

Toimetaja: Kai Kreos

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: