Ukraina telekanal pakub ETV-le võimalust edastada Ukraina uudistesaateid

Foto: ERR

Ukrainas ollakse mures, et Vene meediakanalid maalivad maailmale seal toimuvast väga väärat pilti. Nüüd pakub üks Ukraina telekanal oma uudistesaadete edastamist mitme riigi telejaamale, sealhulgas ka Eesti televisoonile. Samas on aga endiselt õhus küsimus selle info erapooletuses.

Ukraina viies telekanal on saatnud Eesti, Läti, Leedu ja ka muude riikide meediaorganisatsioonidele kirja ettepanekuga edastada nende toodetud igapäevast uudisteprogrammi. Põhjuseks Ida-Ukraina konfliktist tekkinud olukord, kus informatsioon seal toimuvast sageli teineteisele risti vastupidist räägib, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me tahame maksimaalselt levitada meiepoolset informatsiooni, mis on usaldusväärne, mis on piisavalt üksikasjalik ja lisaks on see igapäevane saade," rääkis Ukraina 5 Kanal arendusspetsialist Sergei Anisenko.

Samas tekkib küsimus, kas meid endid ei haarata sellega veel sügavama infosõja keerisesse. On ju Ukraina ise üks konflikti osapooltest. Lisaks on 5. telekanal asutatud 11 aastat tagasi praeguse Ukraina presidendi Petro Porošenko poolt ning kuulub endiselt talle.

Tallinna Ülikooli meediaõppejõud Vitali Belobrovtsev selgitas, et nii Pervõi Baltiiski kui 5. Ukraina telekanal on nagu presidendi kanalid. "President Porošenko ei müünud oma kanalit siis kui ta sai presidendiks. Kuigi ta vahest räägib, et see telekanal on selline, et ta isegi vahest mind kritiseerib," ütles Belobrovtsev.

Rahvusringhäälingu juhatuse liige Ainar Ruussaar aga rõhutas, et infosõja keskel oleme me niikuinii ning iga inimene peaks ise eraldama terad sõkaldest. Kuid Ukraina uudisteprogrammi edastamist peab ta huvitavaks mõtteks.

"Ma arvan, et juba esmaspäeval teeme esimese ringi mõnede võtmeinimestega ära, et kuidas ja mida sellest ideest üldse arvata ja kuidas sellega edasi liikuda," rääkis Ruussaar.

Leedu riiklik raadio- ja telekompanii alustab Ukraina telekanali 5 uudistesaadete edastamisega esmaspäeval.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: