Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ojulandi parteil on registreerimiseks vajalik liikmete arv koos

Kristiina Ojuland
Kristiina Ojuland Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kristiina Ojulandi eestvedamisel on Rahva Ühtsuse Erakonnaga tänaseks liitunud 500 liiget.

Selle nädala jooksul teostatakse veelkordne kontroll liitunute osas ning pärast seda esitatakse juba vajalikud dokumendid erakonna ametlikuks registreerimiseks.

“Mul on hea meel tõdeda, et meiega on liitunud juba 500 inimest, mis kasvab ilmselt iga päevaga, sest erakonnaga liituda soovivate inimeste huvi on kasvanud viimasel perioodil hüppeliselt,” teatas erakonna üks asutajatest Kristiina Ojuland.

Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituudi professor Anu Toots ja politoloog Tõnis Saarts peavad uue erakonna puhul oluliseks seda, mil määral suudab ta eristuda senistest parteidest ning kui tugev on ta liider.

"Kas meil on erakondade sekka vaja veel ühte parempoolset, pisut konservatiivse taustaga erakonda?" küsib Saarts tänases Postimehes retooriliselt. Toots märkis: "Programmi nägemata võib öelda, et eristuda on raske, sest erakonnamaastik on Eestis [parteisid] täis."

RÜE ainus tuntud tegija on ajutise juhatuse esinaine Kristiina Ojuland, kes Tootsi hinnangul pole sellise suurusjärgu staar, kes suudaks enda taha tõmmata 10 000 fänni.

Saartsi sõnul sõltub RÜE tulemus kevadistel riigikogu valimistel ka sellest, kui tugeva üle-eestilise organisatsiooni suudab erakond kampaania ajaks luua.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: