Mikser: lennukatastroof kinnitas, et Ukrainas toimuv on julgeolekuoht kogu Euroopale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eile Ida-Ukrainas toimunud traagiline õnnetus, milles hukkus ligi 300 inimest, peab jääma rahvusvahelise tähelepanu alla seni, kuni lennuki allakukkumise või allatulistamise asjaolud on välja selgitatud, rõhutas kaitseminister Sven Mikser.

Mikser ütles ERR-i uudisteportaalile, et lennuõnnetuse uurimine peab kindlasti olema rahvusvaheline ja sõltumatu, et välistada erapoolikud hinnangud.

"Praegu teadaoleva info põhjal on veel vara teha lõplikke järeldusi toimunu sisu ja vastutajate osas, kuid enam ei saa keegi öelda, et praegu toimuv puudutab otseselt vaid Ukrainat ja Venemaad, vaid sealne olukord kujutab endast selget julgeolekuohtu kogu Euroopale," lausus minister.

Küll aga on Mikseri sõnul selge, et praegu Kagu-Ukrainas valitseva äärmiselt ebastabiilse olukorra on tekitanud Putini agressiivne poliitika ning Kremli poolt toetatud ja relvastatud terroristid.

"Seetõttu peavad lääneriigid kasutama kõiki meetmeid, et sundida Kremlit lõpetama terroristide toetamine, mille tagajärjel hukub iga päev kümneid ja sadu inimesi."

Ühtlasi avaldas Mikser kaastunnet Hollandi ja Malaisia valitsustele, kui ka kõikidele teistele katastroofis oma kodanikke kaotanud riikidele.

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: