OSCE vaatlejad olid sunnitud Ukrainas katastroofipaiga uurimise katkestama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ida-Ukrainas arvatavalt alla tulistatud reisilennuki katastroofi piirkonda uurima ja sellele juurdepääsu tagama läinud OSCE meeskond pidi oma töö pingestunud olukorra tõttu täna katkestama.

OSCE-st teatati, et vaatlejad peatati separatistide poolt ja neil tuli turvalisuse puudumise tõttu töö katkestada. Mõnedel teadetel oli läheduses kuulda ka tulistamist, vahendasid BBC ja Reuters.

Vaatlejad püüavad homme uuesti sellesse piirkonda minna.

Organisatsioon oli varem teatanud separatistidega saavutatud kokkuleppest, et OSCE-le ja professionaalsetele uurijatele tagatakse sündmuspaigale turvaline ligipääs.

OSCE esindaja Thomas Greminger rääkis, et 17 vaatlejat viibisid sündmuspaigas umbes 75 minutit ja pöördusid seejärel Donetskisse tagasi.

"Neil polnud sellist juurdepääsu, mida nad eeldasid. Neil polnud liikumisvabadust, mida nad vajavad oma tööks. Katastroofipaik pole ümber piiratud," ütles Šveitsi diplomaat.

OSCE vaatlejate ülesandeks oli ka luua sündmuskohale turvaline juurdepääsukoridor ekspertidele, kes peavad katastroofi üksikasju välja selgitama.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: