Muinsuskaitse seab kinnisvarafirma plaanile Kopli liinidele veepargi rajamiseks piirangud ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kinnisvarafirma Fond Control tahab Kopli liinidele ehitada veepargi, mis konkureeriks naaberriikide suuremate turismikeskustega.

Kuigi linnavõimu hinnangul on piirkonda elavdavad ideed igati teretulnud, ei võimalda muinsuskaitselised piirangud sinna suurt keskust rajada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ei ole just kerge ette kujutada turismikeskuse rajamist piirkonda, kust tihtilugu tuleb teateid pigem elu pahupoolelt. Samas asukoha poolest on Kopli liinid magus tükk igale kinnisvaraarendajale, sest vaade merele on muljetavaldav.

Rannajoone vahetusse lähedusse soovib ettevõte Ford Control ehitada veeparki.

"Meil Eestis ei ole sellist suurt veekeskust nagu Helsingis või Jurmalas ja meie arvates oleks see hea turistimagnet," kirjeldas Ford Controli juhatuse esimees Dmitri Perepelitsõn.

Ettevõtte plaanide komistuskiviks on muinsuskaitselised piirangud. Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Anu Halliku sõnul ei saa sinna seepärast teha sama suurt veekeskust kui Pärnu terviseparadiis või Kalev Spa.

Kopli liinid on juba kolmandat korda enampakkumisega müügis, kuid Perepelitsõn suhtub sellesse kerge ettevaatusega.

"Linn ei ole suutnud seda juba päris mitu aastat ära müüa. Nagu näitab kogemus, siis linn võib võtta vastu pakkumised huvitatud ettevõtete poolt, kuid see enampakkumine neil ei realiseeru. Ehk, praegu me kaalume seda, kas me osaleme enampakkumisel või teeme oma pakkumise peale enampakkumise lõppemist," rääkis ettevõtja.

Tallinna linnavaraameti õigusosakonna juhataja Tiit Mäger märkis, et mõistlik on siiski kohe pakkumisel osaleda ja oma visioon välja käia. "Kui neil hästi läheb, linn selle piisavalt heaks arenduseks kiidab, siis saavad nad oma plaani ellu viia," lisas ta.

Enampakkumine kestab kuni novembrini. Mägeri sõnul lubas sellel osaleda ka eelmise enampakkumise võitnud Suurbritannia ärimees.

Toimetaja: Anna-Liisa VillmannHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: