Eesti saatkond Ungaris suletakse 30. septembriks ({{commentsTotal}})

Välisminister Urmas Paet.
Välisminister Urmas Paet. Autor/allikas: Postimees/Scnapix

Lähtuvalt Eesti välisteenistuse võrgustiku paindlikkusest ja muutustest ajas vastavalt vajadusele otsustas valitsus, et Eesti saatkond Ungaris suletakse hiljemalt septembri lõpuks.

"Peamine põhjus ongi see, et meie välisteenistuse võrk peab olema paindlik. Et vajadusel teeme kuskil esindusi juurde ja kuskil tuleb neid ka kinni panna, sest rahakott ei ole piiramatu," selgitas välisminister Urmas Paet valitsuse pressikonverentsil.

"Vaadates nii majandusvaldkonda, väliskaubanduse valdkonda kui ka konsulaarjuhtumite arvu, siis leidsime, et praegusel hetkel on otstarbekas see saatkond sulgeda ja vabanevat ressurssi kasutada mujal," märkis välisminister.

Eesti investeeringud Ungarisse moodustavad 0,12% kõigist Eesti investeeringutest mujale maailma. Aastane ekspordi kogumaht oli mullu 28 miljonit eurot ning viimase aasta jooksul tehti saatkonnas 61 konsulaartoimingut. "Nagu te ka ise näete, siis ükski neist numbritest pole teab mis märkimisväärne," sõnas Paet.

Minister kinnitas, et Ungariga tihe suhtlemine jätkub ja ühesse naaberriiki nimetatakse mitteresideeruv saadik. Ungari saatkonna konsulaarpiirkonda kuuluvaid Horvaatiat ja Sloveeniat on kavas edaspidi katta kaasakrediteeringutega teistest saatkondadest.

Ungari otsustas sulgeda oma saatkonna Eestis mõne nädala eest.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: