Politsei tabas Pärnumaal alaealise jalgratturi surnuks sõitnud autojuhi

{{1406468738000 | amCalendar}}
Foto: Politsei

Eile hilisõhtul hukkus Pärnumaal Tõstamaa vallas jalgrattaga sõitnud 14-aastane neiu, kellele otsa sõitnud maasturi juht põgenes, kuid on tänaseks kahtlustatavana kinni peetud.

Eile kell 23.32 teatati politseile, et Kastna külas, Kastna-Riidamaa-Jäärumetsa tee 1. kilomeetril sõitis Mitsubishi L 200 tagant otsa samas suunas paremal pool sõidutee ääres sõitnud jalgratturile, kes hukkus.

"Aktuaalse kaamera" teatel liikus tüdruk koos vanaemaga jalgrattaga koju külapäevadelt, mis toimusid Kastna rahvamaja juures. Tüdrukuga koos liikunud vanaema jõudis kokkupõrkest hoiduda.

Õnnetus juhtus kruusateel, lauges kurvis, kus politsei kinnitusel on mõlemal suunal hea nähtavus.

Auto lahkus sündmuskohalt, kuid teele oli kukkunud selle registreerimisnumbrimärk.

Selgus, et sama auto oli paar kilomeetrit õnnetuse toimumise kohast eemal teelt välja sõitnud ning juht oli lahkunud teadmata suunas, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak.

Täna õnnestus politseil 35-aastane mees tabada ja ta on kahtlustatavana kinni peetud. Esialgse info kohaselt oli mees enne sõitma asumist viibinud üritusel, kus ta oli alkoholi tarvitanud.

Pealtnägijate sõnul viibis ka maasturit juhtinud meesterahvas enne liiklusõnnetust külapäevadel. Väidetavalt mees ise Kastnas ei elanud, kuid oli sealt kandist pärit. Kohalike jaoks on jäänud arusaamatuks, miks autojuht üldse selles suunas liikus, sest lähedal ei ole ühtegi maja.

"Aktuaalse kaameraga" rääkinud kohalike sõnul ei näinud nemad, et külapäevadel oleks alkohoolseid jooke müüdud. Rahvamaja juures oli aga mitu kilekotti tühjade alkoholipudelitega. Politseini on jõudnud ka informatsioon, et kahtluse all olev mees võiski külapäevadel alkoholi tarbida.

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Pärnu politseijaoskonna juht Tõnu Kivis paneb kõigile südamele, et kui ollakse pidutsemas ja märgatakse, et keegi üritab napsisena sõitma minna, siis tuleks teda takistada.

"Kui sellest aga abi ei ole ja keegi ikkagi sõitma läheb, siis teavitage politseid. See ei ole pahatahtlik pealekaebamine, vaid hoolivuse ülesnäitamine. Võimalik, et sel moel hoiate ära kurbade tagajärgedega õnnetuse," rõhutas ta.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: