Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kiirabi kutsutakse kuumaga appi ka kontoritöötajatele

Foto: Postimees/Scanpix

Ainuüksi Tallinnas on viimastel päevadel kuuma tõttu kiirabi vajanud üle poolesaja inimese, kellest üks langes koomasse.

Kuumalaine lõppu veel näha ei ole, aga vaatamata palavatele ilmadele peavad paljud inimesed siiski igapäevaselt tööd tegema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööinspektsioon soovitab kuumuses töötajatel kindlasti puhata varjus ja tarbida rohkelt vett.

Velotaksojuht Oliver leidis, et sellise kuuma ilmaga töötamine on mõnus tegevus ning liiga palav ei ole. Tema ametikaaslane Kristina nõustus, et kui istuda ühe koha peal, siis on väga palav, kuid sõites tuul puhub ja on kergem.

Ehitaja Maksim märkis seevastu, et ilma veeta on väga raske ja tuleb rohkem pause teha. "Tööandja peaks sellise ilmaga andma rohkem võimalust pause teha. Meie varustamisel tehti sel aastal viga, meile toodi musta värvi riided, mis tõmbavad päikest ligi," lisas ta.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on neile korduvalt helistatud küsimaks nõu, kuidas kõrvetava kuumusega hakkama saada või millised tingimused töökeskkonnas olema peaksid. Kuumuse tõttu on paljudel töötajatel-tööandjatel tekkinud huvi, kas seadusega on kehtestatud maksimaalne tempertuur töökohtadel. Paraku aga sellist seadust Eestis olemas ei ole.

"Soojade ilmade puhul peavad tööandja ja töötaja tegema koostööd ning mõlemad osapooled lähtuma siis mõistlikkuse ja inimlikkuse põhimõttest, et töö saaks tehtud ja ka töötaja poleks kurnatud: anda rohkem võimalusi puhkepausideks, lisaks tööandja kohustus on tagada vee olemasolu," kirjeldas Maripuu kuumarabanduse vältimise nippe.

Tallinna kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on ainuüksi Tallinnas abi vajanud kuuma tõttu juba üle 50 inimese.

Väljakutseid on olnud ka erinevatesse kontoritesse, kus kiirabi on pidanud töötajatele meelde tuletama, et tuleb puhata. Samuti on olnud üks tõsine ülekuumenemise juhtum, kus inimene langes koomasse. Üldjuhul siiski kurdetakse iiveldust, pearinglust või südamerütmihäireid.

"Siit siis ka see soovitus, et kes peab õues viibima, sellel peab olema pea kaetud ja riietus selline, et otsene päikesekiirgus peale ei paistaks, aga samas võimaldab higistada. Peab jooma palju vett, mis higiga välja tuleb ja keha jahutab. Muul juhul tuleb lihtsalt jälgida normaalseid elureegleid – mitte jooma kanget alkoholi ja toituma hästi – siis see kuumus liiga ei tee," soovitas Adlas.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: