Tallinna bussijaama WC-s võivad lapsed turvaustelt sinikaid saada ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna bussijaama WC-s võivad lapsed saada turvaustelt sinikaid, kuna seda tüüpi väravad sulguvad liiga kiiresti.

Ka "Aktuaalse kaamera" silme all jäi üks laps moodsa turvavärava vahele. Bussijaama sõnul on tegemist tehnilise probleemiga, mis jääb lahendamata vähemalt augusti keskpaigani.

Poolteist aastat tagasi rekonstrueeritud Tallinna bussijaama tualettruum on ilus ja puhas osaliselt tänu turvaustele, mis hoiavad eemale asotsiaale.

Kuid vahel nad hoopis löövad lapsi. Üks kannatanutest on seitsmeaastane Adriana, kes enne vanaema juurde sõitmist otsustas tualetti minna.

"Ma panin sinna raha, väravad avanesid. Kui ma hakkasin välja tulema, nad sulgusid täpselt minu peal," ütles Adriana, kes enda sõnutsi ehmus väga.

Adriana ema Jelena sõnul sulgusid need otse tema peal, haarates lapse käe, õla, abaluu ja puusa. "Puus sai väga kõvasti pihta, sinna tuli kohe verevalum," rääkis ema.

Jelena pöördus murega bussijaama töötajate poole. Selgus, et esimesena.

"Poolteist aastat, natukene peale, meil ei ole varasemalt infot, et seda muret oleks," ütles Tallinna Bussijaama juhatuse liige Sigrid Arus.

Arus läks Adriana emaga olukorda vaatama ning veendus isegi, et lapsed jäävad uste vahele. Tema sõnul sõltub see aga lapse käitumisest: rahulikult kõndides ei juhtu midagi.

"Väike laps tihtipeale kas jookseb või siis mõtleb ümber, hakkab minema ja siis otsustab tagasi minna. Sellisel juhul andur arvab, et midagi tuli vahele, aga järgmisel hetkel ta ei näe jätkuvalt seda takistust ja siis andurile jääb mulje, et seal tegelikult ei olnud kedagi vahel," selgitas Arus.

Bussijaam võttis ühendust uste tarnija ja tootjaga ning praegu arendatakse välja lahendust. Plaanis on paigaldada taimer, mis pärast inimese märkamist hoiab uksi lahti viie sekundi jooksul. Samuti aeglustakse uste liikumist.

Bussijaam loodab uksed ümber ehitada augusti keskpaigaks, seni soovitab aga lastel väljuda WC-st koos vanematega. 

Toimetaja: Maarja RoonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: