X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Naise tapmise ja lapse mõrvakatse uurimine lõpetati kahtlustatava surma tõttu

Autor/allikas: ERR

Lõuna ringkonnaprokuratuur lõpetas mullu detsembri alguses Tartus naise tapmise ja väikelapse mõrvakatse tõttu käivitatud kriminaaluurimise, kuna leidis, et kuritegudes oli alust kahtlustada vaid tänavu kevadel vanglas enesetapu teinud naist.

Lõuna ringkonnaprokurör Toomas Liiva ütles ERR-i uudisteportaalile, et kuna kuritegude toimepanemises kahtlustatav suri, siis läks kriminaalmenetlus lõpetamisele.

Kriminaaluurimine jätkus ka pärast kahtlustatava surma, sest prokuröri sõnul pidid uurijad veenduma, et nende raskete kuritegude toimepanemisega ei ole veel keegi seotud. „Kogutud tõendid kinnitasid, et kuriteod pani toime Eleri,“ märkis Liiva.

Eelmise aasta 7. detsembri öösel sai häirekeskus teate Tartus Lääne tänaval põlevast Mazdast ning kustutustööde järel avastati auto alt teibiga kinni seotud 30-aastase Sigridi surnukeha.

Tuvastamaks võimalikult kiiresti kuriteos kahtlustatavat, kontrollisid Lõuna prefektuuri politseinikud Lääne tänava korrusmaja korterit, kus autoomanik elas.

Korteriukse taha jõudnud politseinikud kuulsid lapse valju nutmist, tundsid samas ukse vahelt tulevat suitsu ja bensiini lõhna ning seepeale murti päästjate abiga korteriuks kohe maha.

Korterisse sisenenud politseinikud avastasid põlevast voodist leekides naise, kes hoidis süles väikest poissi.

Politsei tõi kolmeaastase poisi ja 33-aastase Eleri korterist välja ning meedikud toimetasid nad haiglasse.

Tartu kriminaaltalitus käivitas uurimise ning Eleri sai kahtlustuse ränkades kuritegudes.

„Kuivõrd selle kriminaalasja raames uuritav kuritegu oli erakordselt julm ning kriminaalasjas kahtlustuse saanud naine oli saanud vigastada, paigutati ta algselt kinnisesse raviasutusse tervisekontrolli. Peale kohtumäärust viidi kahtlustatav üle Tartu vangla haiglasse, kus ta aga tänavu 8. märtsil tegi enesetapu,“ nentis Liiva.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: