Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

UNESCO komisjonid koguvad Balti keti mälestusi

Autor/allikas: RIANovosti/Scanpix

Kolme Balti riigi UNESCO rahvuslikud komisjonid ja mäluasutused viivad lätlaste eestvedamisel ellu mälestuste kogumise projekti "Balti keti lood".

Projekti eesmärgiks on koguda inimeste mälestusi Balti keti ja selles osalemise kohta.

Kõiki kutsutakse üles kirja panema ja avaldama oma lugu veebilehel, mis asub aadressil www.thebalticway.eu.

Kogutud mälestused säilitatakse kolme riigi mäluastustes ja nende seast valitakse 25 värvikamat lugu, mis avaldatakse e-raamatus. Mälestuste kogumine toimub 30. oktoobrini 2014.

Tänavu möödub 25 aastat Balti ketist – kordumatust ja rahumeelsest massimeeleavaldusest, mille ajal ühendasid käed enam kui miljon inimest, et moodustada 600 km pikkune inimkett läbi Baltimaade ja liita niiviisi Eesti, Läti ja Leedu vabaduspüüdlused. Balti keti dokumentaalse pärandi moodustab väärtuslik dokumentide arhiiv.

Olulisemad dokumendid, mis valiti välja Baltimaade ühistöös, kandis UNESCO 30. juulil 2009 rahvusvahelisse maailma mälu registrisse.

Projekti eestvedaja on Läti UNESCO Rahvuslik Komisjon, Eestis on projekti partneriteks Eesti UNESCO Rahvuslik Komisjon ja Okupatsioonide Muuseum.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: