Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Üle poole elanikest ei toeta kooseluseadust

Foto: Postimees/Scanpix

Ühiskonnas palju vaidlusi ja vastukaja tekitanud kooseluseadust toetab 34% ning selle vastu on 58% Eesti elanikest, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud TNS Emori üle-eestilisest 555 vastajaga küsitlusest.

8% ei osanud oma arvamust avaldada. Suurimad erinevused suhtumises kooseluseadusesse ilmnesid vastajate vanuse ja rahvuse lõikes.

Kuni 35-aastaste elanike seas on kooseluseadusel rohkem toetajaid kui vastaseid – 52% on selle poolt ja 39% vastu. 35-50-aastaste vastajate seas on pooldajaid 33% ja vastaseid 62%. Vastajagrupis 51 aastat ja vanemad on kooseluseadusel toetajaid aga vaid 20% ning vastaseid 70%.

Märgatav erinevus ilmnes ka vastajate rahvuse lõikes – eestlaste seas on toetus kooseluseadusele kõrgem kui mitte-eestlastest vastajate seas.

Eestlastest toetab kooseluseadust 40% ja selle vastu on 52% vastajatest. Muust rahvusest Eesti elanikest toetab kooseluseadust aga vaid 17% ja selle vastu on 77%.

Muudest sotsiaaldemograafilistest gruppidest on toetus kooseluseadusele küsitluse koondnumbritest (34%) veidi kõrgem kõrgharidusega (39%), kõrgema sissetulekuga (40%) ning Tartu regioonis (44%) elavate vastajate seas.

Kooseluseaduse eelnõu läbis riigikogus esimese lugemise juunikuus ning parlamendis jätkub arutelu uuesti sügisel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: