Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastepsühhiaater: sõltuvushäiretega noorukite aitamine on alatähtsustatud

Anne Kleinberg.
Anne Kleinberg. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg ootab loodavast laste vaimse tervise keskusest lahendust praegustele kehvadele tingimustele alaealiste sõltlaste abistamisel.

Täna saab nurgakivi Tallinna lastehaigla laste vaimse tervise keskus, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Keskuse kahekordne hoone kerkib tuleva aasta sügiseks. Seal avatavas uues osakonnas aidatakse söömishäiretega lapsi ja noorukeid.

Selline keskus on Eestis uus ning ainulaadne, selgitas lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja ja laste vaimse tervise keskuste kontseptsiooni üks looja Anne Kleinberg.

"Eestis ei ole ka piisavalt laste psühhiaatrilist abi. Tegelikkuses on iga uus keskus vajalik selleks, et laiendada võimalusi uute spetsialistide tööle rakendamiseks. Praegused tingimused Tallinna lastehaiglas, kus me oleme üle kümne aasta aidanud sõltuvushäiretega noorukeid, on kirjeldamatult halvad olnud kõik need aastad," märkis ta.

Kleinberg tõi välja, et kõikides riikides on sellised probleemid nagu noorukite söömishäired, kuid Eestis on see olnud aastaid suhteliselt vähetähtsustatud teema.

"Me ei ole saanud oma lapsi ja noorukeid nii palju aidata, kui see oleks adekvaatne," lisas ta.

Uue hoone valmimine annab paremad võimalused laste ja noorukite vaimse tervise probleemide diagnoosimiseks ning raviks.

Laste vaimse tervise keskuse esimesele korrusele on plaanitud laste ning noorukite ambulatoorne vastuvõtt. Teisel korrusel hakkavad tegutsema väikelaste -, söömishäirete - ja käitumis- ning sõltuvushäiretega noorukite osakonnad.

Hoone ehituse maksumuseks kujuneb eeldatavasti 4,5 miljonit eurot, millest Norra katab 2,8 miljonit eurot. Norra kogutoetus laste vaimse tervise keskuse loomisele on 4,17 miljonit eurot.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: