Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartlased koguvad allkirju vanalinna luksushotelli rajamise vastu

Foto: Postimees/Scanpix

Neinar Seli ettevõte alustas Tartu vanalinnas aadressile Ülikooli 14 luksushotelli ehitamist.

Raekoja taha kerkiv hoone on ühenduses muinsuskaitse all oleva majaga ja hotelli uudne arhitektuur ärritab linna ajaloolist väljanägemist hindavaid linlasi.

Kuigi tartlased on asunud hotelli rajamise vastu allkirju koguma, siis linnavalituse kinnitusel on allkirjade kogumiseks lootusetult hilja, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Tartu linnakodanik, Playtech Estonia kunstiline juht Martti Poom astus sammu rajatava luksushotelli vastu ning algatas petitsiooni "Tartu vanalinna kast-arhitektuurist puhtaks".

Petitsioonile on allkirja andnud üle saja inimese.

Poom leiab, et uue hotelli näol pole tegemist vanalinna sobiva rajatisega, arvestades ümberringi 200 meetri raadiuses olevate majade välimust, vaid igava kast-arhitektuuriga.

Tartu abilinnapea Jarno Lauri sõnul seisab valmiva luksushotelli arhitektuurilise lahenduse taga suur rahvusvaheline konkurss, mille võitja valis oma ala spetsialistidest koosnev žürii.

Lauri hinnangul ei ole valmiva hotelli puhul kindlasti tegemist kast-arhitektuuriga, vaid hoopis peene arhitektuurilise ehitisega.

"Selle koha peal on kehtestatud planeering, on tehtud arhitektuurivõistlus, on välja antud ehitusluba. Ühtegi nendest otsustest ei ole enam võimalik vaidlustada. Need ajad on kõik möödas. Tegelikult õiguslikke vahendeid selle protsessi peatamiseks ei ole," lausus abilinnapea.

Tänavaküsitluses osalenud tartlased suhtusid ehitusse ükskõikselt. Näiteks leidsid nad, et kahju on küll, kuid linn peab arenema.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: