Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linnar Viik: kommentaarid on veebiväljaannete oluline tuluallikas

Foto: Tanel Valdna/ERR

IT-visionäär Linnar Viik ütles, et kuigi kommenteerimiskultuur internetis käib alla, ei saa veebiväljaannete juhid lubada kommentaaride kinni keeramist, sest need moodustavad olulise osa sissetulekust.

Linnar Viik esitles täna Arvamusfestivalil netikommentaariumide ja vihakõne uuringu tulemusi.

Kommentaariumide lugemise põhjuste osas tõi ta välja, et selgelt on vähenenud iniimeste soov saada kommentaaridest lisainformatsiooni ja järsult on kasvanud huvi selle vastu, kui labaselt võivad inimesed kommentaariumis end väljendada.

Viigi sõnul ei ole kommentaarium enam tükk aega tasakaalustatud rahva hääl, vaid on pigem väiksema seltskonna soov, mitte artikli teemal argumenteeritult sõna võtta, vaid n-ö lajatada.

Viik rääkis veel, et meediaväljaanded ei ole aasta jooksul teinud mitte midagi selleks, et kommenteerimise kultuur paraneks.

"Meediamajadel ma soovitan hoida pöial pihus, et nad oma praeguse ärimudeli juures, mida nad muuta ei taha, oma mainet lõplikult ei minetaks ja ei satuks olukorda, kus avalikust huvist tulenevalt keelatakse kommenteerimine ära," lausus ta.

Viik rääkis, et kõik artiklid ei peaks olema kommenteeritavad. Kommenteerimisvõimaluse osalise kinnikeeramise tõttu kaotaksid Viigi sõnul aga veebiväljaanded oluliselt raha, sest kommentaaride lugemine tekitab olulise reklaamitulu.

Viik ütles lõpetuseks, et kommenteerimist ta kinni panna ei sooviks. "Ma mitte mingil juhul ei sooviks seda ära kaotada, aga ma sooviksin, et arutelu oleks tõstatatud teemasid edasiviiv ja sisukas."

Portaal ERR.ee teeb ka täna Arvamusfestivali kolmelt kõnekamalt lavalt telekvaliteedis otseülekande, aidates Eesti poliitika, äri, kultuuri ja muude valdkondade helgemate peadega seltsis Eesti elu paremaks mõelda ka Paidesse kohale sõitmata.

Täpsem info osalejate ja ajakava kohta asub SIIN.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: