Ihtüoosihaigele poisile annetuste eest ehitatud maja sai valmis ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi ihtüoosihaige poiss Kaido vajas hädasti korralikku vannituba, kogunes Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile annetusi nii palju, et täna anti lapsele üle tema isikliku maja võtmed. Lisaks saavad annetustest abi teised sama haigust põdevad lapsed.

Kaido on suure südamega ja hingelt seikleja, kuid tema ihu vajab igapäevast kreemitamist ja vannitamist. Siiani pidi 8-aastane poiss seda tagasihoidlike eluolude sunnil tegema roosas titevannis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi eestvedamisel alustatud annetuste kogumine ületas ootused loetud päevade jooksul ligi kahekümnekordselt. Mitte üksnes ei täitunud poisi unistus päris oma vannitoast, vaid heatahtlike inimeste toega saavad Kaido ja ta vanaema kõik, mis ideaalse kodu juurde kuulub.

"See on kodu. Minu hea kodu. Seal ma saan süüa teha, seal ma saan kõike teha," rääkis Kaido.

Toetajaid tuli üle terve maailma ning Kaidole kingiti ka uus jalgratas ja sülearvuti. Tema unistus uuest ja ilusast kodust ei olnudki enam utoopia.

"Kaido ju ütles, et tema tahab uut vannituba ja uusi seinu kah. No kas neid just nii palju vaja oli, aga ju ta soovid täitusid. Ega asjata öelda, et oma soovidega tuleb ettevaatlik olla," rääkis Kaido vanaema Vilve Ehasalu.

Soovitud viie tuhande euro asemel koguti annetusi pea saja tuhande eest. Maja valmimise järel jäi üle ligi viisteist tuhat eurot, mida Kaido vanaema ja lastefondi kokkuleppel kasutatakse teiste ihtüoosihaigete laste toetamiseks.

"Kolm perekonda saavad endale vannid, ühele perekonnale me ehitame vannitoa. Me soovime teha ka ihtüoosihaigete laste laagri," ütles lastefondi juhatuse liige Küllike Saar.

Enam kui nelja tuhande annetaja ja mitmekümne ettevõtte toega täitus mõlema unistus: vanaemal on viimaks oma tuba ja Kaido sai uhke vannitoa.

Maja sai ehitatud terviklahendusena, mis tähendab, et kogu krunt on planeeritud ja haljastatud, rajatud on 100-meetrine teelõik majani, puurkaev, kanalisatsioon ja kõik muu vajalik. Lisaks on Kaido uus kodu vastavalt soovidele sisustatud mööbli ja tehnikaga.

Maja ehituse projektis osales kokku üle 45 ettevõtte. 

Lisaks Kaidole uue kodu ehitamisele paigaldati lastefondi eestvedamisel vann ka Urvaste Kooli õpilaskodusse, kus Kaido veedab suure osa oma ajast ning kus ta suurema puudumisel samuti lastevannis oli sunnitud käima.

Ringvaate erisaadet vastvalminud uues kodus peetud soolaleivapeost saab vaadata homme õhtul kell 21.35.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: