Tartu linn leevendab lasteaiakohtade puudust lastehoidudega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tartu Laululinnu lasteaed. Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Sel aastal plaanitakse avada kokku 300 pooleteist- kuni kolmeaastastele lastele mõeldud munitsipaalhoiu kohta.

Tartu uued lastehoiud tulevad viie lasteaia juurde. Iga viie lapse kohta peab hoius olema üks täiskasvanu, mis tähendab veel selle aasta sees 60 lapsehoidja palkamist, vahendasid ERRi raadiouudised.

Septembris avatakse Tartus kaks uut lastehoidu, üks Midrimaa ja teine Lotte lasteaia juurde. Kokku on seal kohti 33 lapsele. Mõlema lasteaia direktorid kinnitasid, et neil on vajalikud inimesed juba leitud. Midrimaa lasteaia direktor Mall Krebstein leidis sobiva personali töötukassa kaudu.

Krebstein ütles, et töötukassa on tööotsijate hulgast ette valmistanud sobivaid kandidaate, kes on lastehoius töötamiseks läbinud vastava koolituse.

Ülejäänud kolm uut lastehoidu avatakse aasta lõpu poole. Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul tehakse piisava personali leidmiseks koostööd töötukassa ja tervishoiu kõrgkooliga.

Kuigi esimese kahe hoiu jagu lapsehoidjaid on juba leitud, ei osanud Riho Raave veel arvata, kuidas õnnestub personali leidmine suurematesse hoidudesse.

Uute lasteaedade asemel leevendatakse järjekordi lastehoidudega, sest neid on odavam ülal pidada.

Kuna hoiud on üüripindadel, pole kõiki tingimusi teha päris lasteaia nõuetele vastavaks, kuid hoiu nõuetele need tingimused vastavad, selgitas Raave.

"Mis siin salata – hoiu ülalpidamine on linnale natukene säästlikum kui lasteaia ülalpidamine," ütles Raave.

Lastehoiu ja lasteaia erinevus seisneb töötajate kvalifikatsioonis. Kui lasteaiaõpetajal peab olema kõrgharidus, siis lastehoius võib töötada peale vastava kursuse läbimist.

Midrimaa lasteaia direktori Mall Krebsteini arvates on aga paberist olulisem tahe lastega töötada.

"Ühest küljest muidugi on need inimesed teadlikumad, kes on ikkagi õppinud seda tööd, aga kõik oleneb inimesest, kuivõrd ta last armastab ja millised eeldused on tal selleks tööks," nentis Krebstein.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul tahetakse pakkuda munitsipaalhoiuteenust, mis ei ole lasteaia sõimerühmast kehvem, seda nii hinna kui õppetöö kvaliteedi osas.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: