Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lukas: praegused Eestist lahkujad on mugavus- ja lodevuspagulased

Tõnis Lukas
Tõnis Lukas Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas nimetas Tartus toimunud iseseisvuse taastamise tähtpäeva puhul peetud kõnekoosolekul mugavuspagulasteks neid, kes hiljaaegu Eestist lahkunud on või plaanivad seda teha.

Kõnekoosolekul osales täna tavapärase ligi saja inimese asemel kordades rohkem inimesi. Kõnepidajad rõhutasid tänase päeva olulisust Eesti ajaloos, ent kõige enam keskenduti rahvustunde ja Eesti rahva tulevikku mõjutavate tegurite sõnastamisele, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Eesti Rahva Muusemi direktor Tõnis Lukas rõhutas, et rahvusvaheliselt ärevad ajad peavad sundima Eesti rahvast valvsusele.

"On palju räägitud, et kapitalil ei ole rahvust. Praegu me näeme maailmas, et kapitalil on rahvus või vähemalt peremees," märkis Lukas oma kõnes.

Ta tõi välja, et on vale öelda, et las noored lähevad, kui nad Eestist lahkuda soovivad. "See ei ole see laine, mis läks aastal 1944. Need on mugavuspagulased, kes praegu lahkuvad. Osalt ka lodevuspagulased."

"Kui me leiame perekondades, et see on normaalne, ja nende kohad täidavad immigrandid, siis me peame endale aru andma, et tulevikus keerulisteks olukordadeks - politseis, päästeametis, sõjaväes - kui nendes üksustes ei ole identiteeditunnet, mille pärast ühes seista, siis teised meid kaitsma ei tule," rõhutas Lukas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: