Sulling: edukas ettevõte panustab efektiivsusesse ja väärtustab töötajaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus-ja ettevõtlusminister Anne Sulling ütles eile Viljandimaal tegutsevaid eksportijaid külastades, et edukaid ettevõtteid iseloomustab see, et nad investeerivad tipptasemel tehnoloogiasse, maksavad oma töötajatele head palka ning ohjeldavad kulusid töökorralduse efektiivsemaks muutmise kaudu.

Samuti on neil tema sõnul head müügikanalid välisturgudel.

"Viljandis kanda kinnitanud välisinvestorid hindavad Eesti lihtsat maksusüsteemi ning mugavaid suhtlemiskanaleid riigiga. Samuti peetakse oluliseks siinsete inimeste lojaalsust. Puudusena nimetatakse aga heade oskustööliste nappust,“ märkis Sulling, kelle sõnul aitaks probleemi lahendada ettevõtete tihedam koostöö kohalike kutsekoolidega. Selle kõrval võiksid ettevõtted ministri sõnul pakkuda õppuritele rohkem praktikakohti.

Suurinvestorite tegevuse soodustamiseks on lähiajal kavas langetada suurinvestori toetuse saamise kriteeriume. Kui siiani kvalifitseerus toetuse saajaks ettevõtja, kes teeb kümne miljoni euro suuruse investeeringu, siis edaspidi on investeeringu nõue kolm miljonit eurot, millega peavad kaasnema keskmisest kõrgema palgaga töökohad.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: