Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lukas: lodevad on need, kes on läinud mugavama elu peale Eestit kritiseerides

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas ütles, et mugavus- ja lodevuspagulastest rääkides pidas ta silmas inimesi, kes kergema elu peale läinuna Eesti riiki distantsilt maha teevad.

Lukas ütles, et ta rääkis 7-8 minuti jooksul Eesti ajaloo erinevatest murrangupunktidest ja tõi neid esitledes tõepoolest välja erinevused 1944. aasta pagulastevoolu ja praeguste Eestist lahkujate taotluste vahel.

"See üldistus on selgelt kontekstist välja võetud ja meelevaldne. Täiesti selgelt ei pea ma ju silmas, et inimesed ei võiks õppima või tööle minna välismaale," ütles Lukas Vikerraadios.

"Inimesed on õigustatud tegema oma isiklikke valikuid, mina neid ei kritiseeri," lisas ta.

Lukas rääkis veel, et kuna välismaal on kõrgemad palgad, sotsiaalsem keskkond ja mugavam asju korraldada, siis selles plaanis otsivad inimesed taga ka mugavust ja seoses sellega deklareerivad, et Eesti elu ei kõlba kuhugi.

"Nende inimeste deklaratsioonid, et mitte iialgi ma ei tule tagasi, ei õpeta oma lapsele eesti keelt ja ma ei tule sellisesse hirmsasse kohta, teevad kurvaks. Nemad on teinud oma valiku. Minu meelest on selliseid inimesi ja ehk ma siis neid ka silmas pidasin," rääkis Lukas.

"Selge on, et sellist aja surnuks löömist ja uudistamist maailmas, mida konservatiivne inimene alati kõige targemaks aja kasutamiseks ei pea, tuleb ette," selgitas Lukas lisades, et neid inimesi ei ole kuigi palju.

Lukas ütles, et kuigi ta tahaks rääkida hoopis rohkem Eesti Rahva Muuseumist, on tal selle üle hea meel, et see väljaütlemine tekitas ühiskonnas diskussiooni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: